Açık Erişim

 

ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ         

        KURUMSAL AKADEMİK ARŞİV SİSTEMİ 

* Sisteme Erişim için tıklayınız.

*Kurumsal Akademik Arşiv Sistemi Veri Giriş Kılavuzu için tıklayınız.

* ORC-ID (Akademik Kimlik Numarası) almak için tıklayınız.

* Sisteme kayıt olmak için tıklayınız.

* Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Açık Erişim Arşiv Sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

* Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yayınları ve Araştırma Verileri Açık Erişim Politikası‘na ulaşmak için tıklayınız.

* Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kurumsal Açık Erişim Arşiv Yönergesi ve Senato Kararı için tıklayınız.

Kurumsal Akademik Arşiv Sistemi DSpace@Erzincan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesinde üretilen kitap, makale, tez, bildiri, rapor gibi tüm akademik kaynakları uluslararası standartlarda dijital ortamda depolar, etkisini artırmak için telif haklarına uygun olarak Açık Erişime sunar.

Üniversitemiz Açık Erişim Arşivini oluşturacak bilimsel çalışmaların, tam metin olarak yer alması veya çıkarılması yazarının iznine bağlıdır.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Elemanları kendilerine ait her türlü bilimsel çalışmanın arşivde yer almasını sağlayabileceklerdir.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Açık Erişim Arşivinde yer alan tüm bilgilerden kaynağı gösterilerek yararlanılabilir.

Açık Erişim Arşivde bulunan çalışmalardan yararlanıldığında, kullanılan kişinin kaynak göstermesi bilimsel etik açısından gerekli ve zorunludur. Kaynak gösterilmesinde kullanılan çalışmanın adı ve yazarıyla birlikte Açık Erişim Arşivinin URL adresi (http://wwww…..) verilecektir.

Açık Erişim Arşivde yer alan yayınlara anahtar kelime, yayına ait bibliografik bilgiler ve metin içinde geçen anlamlı kelimelerden (doğan dil) tarama erişimi sağlanacaktır.

Açık Akademik Arşiv Sistemi Akademik Birim Sorumluları Listesi için tıklayınız.

Sistem Yöneticileri İletişim Bilgileri:

Gülsen BUDAK gbudak@erzincan.edu.tr(0446) 226 66 66-49020
Semra CANLIsemra.canli@erzincan.edu.tr(0446) 226 66 66-49036
Zeliha ŞEVİKzeliha.sevik@erzincan.edu.tr(0446) 226 66 66-49080